laserowe usuwanie trądziku

Czy laserowe usuwanie trądziku działa?

Trądzik to dolegliwość dotykająca przede wszystkim osoby w młodym wieku, które przechodzą przez końcową fazę okresu dojrzewania. Nie oznacza to jednak, że przypadłość ta nie dotyczy osób starszych. Dorośli również mogą borykać się z trądzikiem na twarzy, nawet gdy mają więcej, niż trzydzieści lat. Jest to zwykle uwarunkowane genetycznie i nie pozostaje nic innego, jak podjąć leczenie trądziku. To jednak jest kosztowne i długotrwałe, a efekty nie zawsze przychodzą. Warto więc przemyśleć skorzystanie z usługi, jaką jest laserowa redukcja trądziku. Jak przebiega, czy działa i czy jest bezpieczna? Na te pytania odpowiemy w tym artykule.

Leczenie trądziku laserem czy antybiotykami?

Podstawową różnicą pomiędzy laserowym usuwaniem trądziku a korzystaniem z leczenia antybiotykowego, jest czas na uzyskanie efektów. Dobrze wiemy, że leczenie trądziku tradycyjnymi metodami może trwać całe lata. Trzeba też regularnie przyjmować lekarstwa, co jak wiadomo nigdy nie jest mile widziane, bo każdy z nas chce jak najdłużej unikać stosowania tabletek, dopóki nie będzie to absolutnie konieczne. Laserowa redukcja trądziku daje więc szansę na pozbycie się problemu bez obciążania organizmu dodatkowymi lekami.

Sposób działania tej usługi jest stosunkowo prosty. Jak w wielu innych zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej, główną rolę odgrywa tutaj laser. Cały zabieg odbywa się więc bez kontaktu bezpośredniego. Laser kierowany jest na miejsca, w których występuje trądzik, by doprowadzić do powstania mikrouszkodzeń. Zaraz, zaraz… dlaczego ktoś miałby decydować się dobrowolnie na uszkadzanie swojej skóry? To całkiem bezpieczne, a robi się to po to, by pobudzić organizm do regeneracji uszkodzonych miejsc. Dzięki temu skóra jest lepiej odżywiona, a miejsca, w których występował trądzik, zastąpione są zdrową, gładką skórą.

Efekty widoczne od razu

leczenie trądziku laseremGabinety medycyny estetycznej korzystają z technologii wykorzystującej laser, który działa również bakteriobójczo i przeciwzapalnie. Daje to większą pewność, że trądzik nie powróci, ponieważ bakterie zostaną skutecznie usunięte. Jedynym dyskomfortem, z jakim trzeba się liczyć po skorzystaniu z laserowej redukcji trądziku, jest możliwość pojawienia się zaczerwienia skóry. To naturalne, ponieważ zostaje ona podrażniona przez laser, jednak po maksymalnie dwóch dniach kolor skóry wraca do normy.

Wiele osób jest zaskoczonych ceną usuwania trądziku przy pomocy lasera. Jeśli bowiem chcemy poddać temu zabiegowi całą twarz, musimy się liczyć z wydatkiem w okolicach ośmiuset złotych. Choć cena wydaje się wysoka, to warto mieć na uwadze, że korzysta się z niej tylko raz. Biorąc pod uwagę długoletnie leczenie zwykłymi metodami, pieniądze wydane na antybiotyki zapewne okazałyby się znacznie wyższe.

5/5 - (3 votes)