sposoby usuwania blizn

Blizny nie na całe życie, czyli jak je usunąć

Blizny to zniekształcenia skóry powstałe zwykle po głębokim przecięciu lub poparzeniu, które wymagało długiego czasu do zrośnięcia i wyleczenia. Objawiają się nierównościami i przebarwieniami, które nie wyglądają atrakcyjnie. Z badań statystycznych wynika, że bardziej neutralny stosunek do tematu blizn mają mężczyźni. Potrafią nie przejmować się nimi, nawet gdy są zlokalizowane na ich twarzy. Kobiety z kolei chcą się pozbyć ich za wszelką cenę. W momencie jednak, gdy blizna jest duża i wyraźna, płeć nie ma znaczenia, bo każdy chce odzyskać swój naturalny, ładny wygląd.

Przez długi czas osoby z bliznami nie miały żadnej szansy poprawy swojego wyglądu, poza korzystaniem z podkładów maskujących i makijażu zakrywającego miejsca z blizną. Dzisiaj dostępne są zabiegi usuwania blizn, które pozwalają przywrócić wygląd twarzy sprzed zdarzenia, które doprowadziło do ich powstania. Musimy wiedzieć, że niezbędna jest tutaj ingerencja w skórę twarzy, więc warto zapoznać się ze szczegółami takich zabiegów, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z nich. Ten artykuł ma na celu wyjaśnić, jak to wygląda, ile kosztuje i czy jest bezpieczne.

Nieinwazyjny sposób usuwania blizn

Przede wszystkim nowoczesna medycyna estetyczna pozwala na usuwanie blizn bez konieczności używania skalpela. Nie trzeba już wycinać fragmentu skóry, a następnie spędzać wiele czasu na powrocie do zdrowia. Dzisiaj najczęściej w tym celu wykorzystuje się laser frakcyjny, dzięki któremu możliwe jest usunięcie blizn gwarantujące jak najwyższe poczucie komfortu dla pacjenta. Odczucie bólu jest więc ograniczone do minimum, a metoda pozwala na usuwanie nie tylko małych blizn, lecz również tych większych. Technologia usuwania blizn przy użyciu lasera jest też na tyle bezpieczna, że znajduje zastosowanie w usuwaniu różnego rodzaju blizn – potrądzikowych, pourazowych czy pooperacyjnych.

ile kosztuje usunięcie bliznyLaser wykorzystywany jest do usunięcia zniekształconej tkanki, która składa się na bliznę. Następnie organizm zostaje pobudzony do regeneracji, w wyniku której powstaje normalna, zdrowa tkanka, która wygląda jak zwykła skóra – gładka i pozbawiona jakichkolwiek zniekształceń. Efekty są zależne od rodzaju blizny. Trzeba się liczyć z tym, że usuwanie dużych blizn wymaga kilku zabiegów w odstępach około dwóch miesięcy. Proces całkowitego leczenia jest więc czasochłonny, jednak to konieczne, by dać organizmowi czas na regenerację i uniknąć powikłań.

Ile kosztuje usunięcie blizny?

Każdy gabinet medycyny estetycznej posiada własny cennik, więc koszt usuwania blizn może się różnić w zależności od firmy czy miejscowości. Wreszcie na cenę zabiegu wpływa również wielkość blizny. Można jednak przyjąć, że niewielką bliznę da się usunąć już w cenie dwustu złotych. Po dokładną wycenę należy się już udać bezpośrednio do gabinetu, gdzie lekarz obejrzy bliznę i określi, jak długo będzie trwać proces usuwania oraz ile to będzie kosztować.

4.4/5 - (5 votes)