kriolipoliza

Kriolipoliza – twoja broń w walce z tkanką tłuszczową

Kiedy używamy pojęcia kriolipoliza, mało kto zdaje sobie sprawę, o czym właściwie mowa. Brzmi to jak skomplikowany termin medyczny, przeznaczony wyłącznie dla lekarzy. Dopiero, gdy pojawia się informacja, że kriolipoliza daje szansę szybko pozbyć się nadmiaru tłuszczu i odzyskać smukłą sylwetkę, wtedy kobiety zaczynają interesować się tym tematem i chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat zabiegu. Ten artykuł przygotowaliśmy z myślą o osobach, które pierwszy raz spotykają się z pojęciem kriolipolizy. Dowiesz się, na czym polega zabieg i kto powinien z niego skorzystać.

Dosłownie rzecz ujmując, celem kriolipolizy jest usunięcie nadmiaru tłuszczu. Brzmi to pięknie, jednak gdzie jest haczyk? Przecież dobrze wiemy, że chcąc pozbyć się tkanki tłuszczowej, musimy przez wiele miesięcy utrzymywać zdrową dietę, a do tego spędzać godziny na męczących ćwiczeniach. Rezultaty przecież nie przychodzą same z siebie, a są wynikiem ciężkiej pracy i determinacji. Cóż, medycyna estetyczna daje nieco inne możliwości, jeśli chodzi o walkę z tkanką tłuszczową. Pozwala bowiem wykorzystać wiedzę medyczną do osiągnięcia natychmiastowych rezultatów.

Miejscowe zamrażanie komórek tłuszczowych

zamrażanie komórek tłuszczowychRzeczą, którą warto wiedzieć, jest to że kriolipoliza ma działanie miejscowe. Nie wpływa na cały organizm, lecz na konkretny fragment ciała, który nas interesuje. Załóżmy, że mamy do czynienia z kobietą, która ma widoczny nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach karku. Nie wygląda to ładnie, więc chciałaby odchudzić tę konkretną partię ciała. W takim przypadku można przeprowadzić proces zamrażaniu komórek tłuszczowych w okolicy karku. Co się wtedy stanie? Komórki rozpadną się na mniejsze części, sprawiając że ich objętość ulegnie zmniejszeniu. Dzięki temu po wykonanym zabiegu w obrębie karku będzie znajdować się mniej tkanki tłuszczowej. Taki rodzaj ekspresowego odchudzania można też z powodzeniem przeprowadzić w przypadku brzucha, pośladków czy ud.

Jak długo trzeba czekać na efekty? Cóż, zdecydowanie o wiele krócej, niż w przypadku standardowych metod odchudzania. Zwykle okres pojawienia się zmian wynosi od dwóch do sześciu tygodni. Można więc przyjąć, że w przeciągu miesiąca nasze ciało stanie się znacznie szczuplejsze. Warto pamiętać, że kriolipoliza nie eliminuje całej tkanki tłuszczowej. W zależności od obszaru ciała i stosowanej technologii, możliwe jest zredukowanie tłuszczu o około 30-40%. To wystarczająco, by zaistniała ogromna różnica, porównując wygląd brzucha sprzed zabiegu i po.

5/5 - (1 vote)