Jaki zabieg na cienie i worki pod oczami warto wykonać? Przegląd ofert gabinetów

Cienie i worki pod oczami nie wyglądają estetycznie. W jaki sposób można się ich pozbyć? Sprawdź dostępne zabiegi i wybierz taki, który będzie mógł zapewnić najlepsze efekty!

Co powoduje powstawanie sińców i worków pod oczami?

Skóra znajdująca się pod oczami jest bardzo cienka, dlatego też można dostrzec pod nią znajdujące się w tym rejonie naczynka krwionośne. Dodatkowo jest ona bardziej narażona na powstawanie opuchlizn i obrzęków.

Najczęściej sińce, czyli cienie pod oczami, a także worki pod oczami, czyli opuchlizna w tym rejonie twarzy, są efektem braku wystarczającej ilości snu. Zdarza się jednak, że sprzyjają im problemy z krążeniem krwi i limfy, a także czynniki genetyczne.

Cienie i worki pod oczami – jak można je zredukować?

Aby zasinienia oraz obrzęki pod oczami nie były widoczne, konieczne jest przede wszystkim rozpoznanie przyczyny tej dolegliwości. Gdy jest to mała ilość snu, należy zadbać o jego odpowiednią dawkę. Gdy natomiast jest to kwestia zastojów krwi i limfy, warto zastosować specjalne kosmetyki i akcesoria.

Domowe metody na cienie i worki pod oczami:

  • Stosowanie kremów dedykowanych do redukcji cieniów i worków pod oczami – zawierają one specjalnie dobrane składniki aktywne, które aktywują mikrokrążenie i rozjaśniają skórę, między innymi są to kofeina, witamina C, wyciągi roślinne. Systematycznie stosowane poprawiają poziom nawilżenia, rozjaśniają i wygładzają skórę.
  • Masaż skóry pod oczami z użyciem wałka kamiennego – wałek wykonany z jadeitu, kryształu górskiego albo innego kamienia poprawia krążenie. Można stosować go razem z kremem pod oczy lub serum pod oczy.
  • Masaż palcami – dzięki niemu również można uzyskać lepszy efekt, między innymi poprzez delikatne oklepywanie skóry, by poprawić krążenie.
  • Kompresy – można wykorzystać kompresy wykonane z torebek zaparzonej herbaty rumiankowej, nagietkowej lub ze świetlika, plasterków ogórka, a nawet łyżeczek, które zostały umieszczone w zamrażarce.
  • Płatki pod oczy – kosmetyki w formie płatków nasączonych substancjami aktywnymi, pozwalają na poprawę kondycji skóry.

Poza domowymi metodami bardzo dobre efekty mogą dać także zabiegi prowadzone w gabinetach kosmetycznych i w gabinetach medycyny estetycznej. Jaki zabieg na worki pod oczami i sińce pod oczami będzie najlepszy?

Zabiegi na sińce i worki pod oczami – co wybrać?

W gabinetach medycyny estetycznej i w gabinetach kosmetycznych można skorzystać z szerokiej gamy zabiegów poprawiających wygląd twarzy. Są one skierowane również do osób, które mają problemy z zasinieniami i opuchlizną pod oczami.

Zabiegi HIFU

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to zabieg na sińce pod oczami oraz na opuchliznę pod oczami, który wykorzystuje zogniskowaną falę ultradźwiękową. Dzięki niemu można poprawić estetykę skóry wokół oczu, nadając jej młodszy, wypoczęty wygląd.

Laser biostymulujący

Dobre efekty dają również zabiegi prowadzone z wykorzystaniem laserów biostymulujących. Dzięki nim można wzmocnić naczynka krwionośne i stymulować skórę do szybszej regeneracji, a także zwiększyć ilość kolagenu i elastyny. W efekcie skóra wokół oczu prezentuje się jeszcze lepiej.

Laser frakcyjny CO2

W tym przypadku zabieg polega na połączeniu ze sobą dwóch technologii, czyli lasera frakcyjnego oraz radiofrekwencji. Dochodzi wtedy do powstawania kontrolowanych mikrouszkodzeń w skórze, które powodują stopniowe zmniejszenie worków i cieni oraz wzmożoną produkcję kolagenu, by skóra wyglądała młodziej.

Mezoterapia igłowa

Jako zabiegi na worki pod oczami i cienie pod oczami stosowana jest także mezoterapia igłowa. To procedura, która polega na wstrzykiwaniu w skórę substancji aktywnych. Stosowane są wtedy specjalne koktajle odżywcze, których zadaniem jest poprawa mikrocyrkulacji krwi i limfy oraz przyspieszenie metabolizmu komórkowego. Można też wykorzystać kwas hialuronowy, który pozwala na zniwelowanie zmarszczek.

5/5 - (1 vote)