kriolipoliza

Nowości w medycynie estetycznej – co nowego oferują gabinety?

Medycyna estetyczna to dziedzina, która stale się rozwija, dlatego w gabinetach niemalże do roku pojawiają się nowe procedury. Co ciekawego dostępne jest w tym roku? Sprawdź najnowsze zabiegi, które warto wziąć pod uwagę, by zadbać o swoją skórę!

Wybierając nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej, można kompleksowo zadbać o wygląd swojej skóry twarzy i ciała. Pozwalają ona na skuteczną redukcję niedoskonałości, mają działanie profilaktyczne, a ponadto nie powodują tak dużego ryzyka jak operacje plastyczne.

Z jakich zabiegów medycyny estetycznej warto skorzystać w tym roku? Oto najczęściej wybierane procedury, które mogą zaoferować bardzo dobre rezultaty!

Zabiegi laserowe

Lasery to jedne z najczęściej używanych urządzeń w gabinetach medycyny estetycznej. Także w tym roku są one bardzo popularne, ponieważ dzięki nim można skutecznie i dodatkowo bezpiecznie usuwać różne zmiany skórne, na przykład przebarwienia, blizny, zmarszczki czy popękane naczynka. Dodatkowo lasery stosowane są w celu usuwania niechcianego owłosienia.

Nowoczesne lasery w medycynie estetycznej umożliwiają nie tylko usuwanie niedoskonałości, ale również mają działanie biostymulujące, dzięki czemu poprawiają kondycję cery i mogą zadbać o jej młody wygląd na lata.

Wampirzy lifting

Podobnie jak w zeszłym roku, także w tym bardzo popularny jest wampirzy lifting, czyli zabieg polegający na wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego. Jest ono produkowane z użyciem krwi pobranej od pacjenta.

Znajdujące się w osoczu bogatopłytkowym związki aktywne, w tym czynniki wzrostu, pozwalają na uzyskanie efektu kompleksowej regeneracji skóry, aby mogła ona wyglądać atrakcyjnie na lata.

Niechirurgiczne metody plastyki twarzy

Jako najnowsze zabiegi medycyny estetycznej w gabinetach dostępne są także te pozwalające na wykonanie niechirurgicznej plastyki twarzy. W tym celu stosowane są przede wszystkim specjalne nici oraz kwas hialuronowy.

Niechirurgiczne metody plastyki twarzy pozwalają między innymi na poprawę wyglądu nosa, kości policzkowych, podbródka. Dzięki temu, że podczas zabiegu nie są stosowane wtedy tradycyjne metody chirurgii plastycznej, można uzyskać bardzo dobre efekty bez długotrwałej rekonwalescencji.

Warto odwiedzić dobry gabinet medycyny estetycznej, aby zapoznać się z nowościami i skorzystać z profesjonalnej porady lekarza medycyny estetycznej, który będzie mógł wtedy dopasować najlepsze procedury, by skóra mogła wyglądać atrakcyjnie na długie lata.

5/5 - (1 vote)