leczenie trądziku laserem

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej dla kobiet po 30, 40 i 50 roku życia

Gabinety medycyny estetycznej prezentują rozbudowaną gamę zabiegów przeznaczonych dla kobiet w każdym wieku. Jakie zabiegi warto wybrać po 30, 40 oraz 50 roku życia? Sprawdź nasze rekomendacje!

Skóra ma określone potrzeby nie tylko pod kątem swojego typu, lecz też wieku. Stąd też bardzo duże znaczenie ma dobranie rutyny pielęgnacyjnej również do jej wymagań związanych z aktualnym rokiem życia. Dodatkowo codzienną pielęgnację warto uzupełnić zabiegami medycyny estetycznej, które pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów bez ryzyka, jakie związane jest z zabiegami chirurgii plastycznej.

Oto najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej dla kobiet w wieku po 30, 40 oraz 50 roku życia, z których można skorzystać w każdym dobrym gabinecie!

Zabiegi medycyny estetycznej po 30 roku życia

Skóra po 30 roku życia nadal pozostaje młoda, jednak powoli rozpoczynają się w niej procesy starzeniowe, co powoduje, że wymaga ona odpowiedniego wsparcia, by na dłużej mogła wyglądać świeżo.

Najczęściej polecane zabiegi medycyny estetycznej po 30:

  • Peelingi medyczne – dzięki nim można poprawić wygląd skóry, między innymi zmniejszyć jej niedoskonałości, na przykład blizny potrądzikowe, przebarwienia i nierówności.
  • Mezoterapia igłowa – po 30 roku życia warto zacząć korzystać z tego zabiegu w celach profilaktycznych, ponieważ posiada on działanie anti-aging, czyli przeciwstarzeniowe.
  • Osocze bogatopłytkowe – to tak zwany wampirzy lifting, który polega na wykonaniu preparatu z krwi pobranej od pacjentki. Zawiera on duże ilości osocza bogatopłytkowego, w tym czynników wzrostu, które poprawiają ogólną kondycję cery.
  • Modelowanie ust – wiele młodych kobiet decyduje się na ten zabieg, aby nadać swoim ustom bardziej zmysłowy wygląd.

Zabiegi medycyny estetycznej po 40 roku życia

Po 40 roku życia skóra wymaga bardziej intensywnego działania przeciwstarzeniowego. Dochodzi wtedy do znacznie szybszej utarty ważnych składników jak kwas hialuronowy, kolagen i elastyna, które odpowiedzialne są za poziom nawilżenia elastyczności skóry. Staje się ona bardziej sucha, pojawiają się głębsze zmarszczki, zwiotczenia.

Najczęściej polecane zabiegi medycyny estetycznej po 40:

  • Botoks – zabieg polegający na wykorzystaniu toksyny botulinowej w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek mimicznych, na przykład na czole, przy oczach, wokół ust. Efekt zabiegu utrzymuje się przez około 3-6 miesięcy.
  • Kwas hialuronowy – usuwanie zmarszczek z użyciem tego związku jest również bardzo popularne po 40 roku życia. Pomaga on w wypełnieniu utraconej objętości skóry, nadając jej młodszy wygląd.
  • Mezoterapia igłowa – nadal bardzo popularny jest zabieg mezoterapii igłowej. Wówczas stosowane są preparaty dostosowane do wymagań skóry po 40 roku życia, między innymi preparaty o działaniu nawilżającym i przeciwstarzeniowym.

Zabiegi medycyny estetycznej po 50 roku życia

Skóra kobiet po 50 roku życia jest już skórą dojrzałą, która wymaga specjalnej ochrony przed dalszym pogłębianiem się efektów starzenia. Dzięki zabiegom można także uzyskać efekt lepszego nawilżenia skóry, je odżywienia oraz rewitalizacji, by mogła ona wyglądać promiennie także w tym okresie.

Najczęściej polecane zabiegi medycyny estetycznej po 50:

  • Mezoterapia igłowa – z wykorzystaniem preparatów odpowiadających potrzebom dojrzałej skóry.
  • Zabiegi laserowe – pozwalają na zlikwidowanie trudniejszych w usunięciu zmian skórnych, na przykład przebarwień, naczynek czy blizn.
  • Usuwanie zmarszczek – nadal bardzo popularne są zabiegi polegające na usuwaniu zmarszczek, między innymi toksyna botulinowa oraz kwas hialuronowy. Dodatkowo zastosować można nici liftingujące PDO, które wszczepiane są pod skórę w celu zredukowania jej wiotkości.
Rate this post