lekarz medycyny estetycznej

Jak zostać lekarzem medycyny estetycznej? Studia i kursy medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna jest obecnie dynamicznie rozwijającą się dziedziną medycyny, stąd też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, którzy zajmują się prowadzeniem zabiegów tego typu. Jak można nim zostać?

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Dziedzina jak medycyna estetyczna polega na prowadzeniu zabiegów skoncentrowanych na estetyce ciała i twarzy człowieka. Mają one na celu zredukowanie niedoskonałości, a także działanie profilaktyczne. Do tego celu stosowane są zróżnicowane urządzenia, akcesoria i preparaty.

Z usług w gabinetach medycyny estetycznej korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie są one również ograniczone wiekowo, dlatego zabiegi dedykowane są dla osób niezależnie od metryki.

Kto może prowadzić zabiegi medycyny estetycznej?

Do prowadzenia zabiegów w ramach medycyny estetycznej upoważniony jest lekarz medycyny estetycznej. Zgodnie z aktualnymi przepisami, lekarzem tym może zostać lekarz praktycznie każdej specjalizacji, który weźmie udział w odpowiednich studiach podyplomowych.

Jakie studia są wymagane, aby uzyskać tytuł lekarza medycyny estetycznej? W tym celu należy zapisać się na studia podyplomowe w dziedzinie medycyny estetycznej, które obecnie organizowane są przez wiele uczelni prywatnych na terenie całego kraju. Studia te pozwalają na zdobycie dyplomu upoważniającego do podjęcia pracy w zawodzie.

Kursy dla lekarzy medycyny estetycznej

Poza studiami w kierunku medycyny estetycznej lekarze w tej specjalności powinni pamiętać także o systematycznym poszerzaniu i aktualizowaniu posiadanej wiedzy.

Medycyna estetyczna jest dziedziną, która rozwija się bardzo dynamicznie i stale powstają nowe urządzenia i preparaty, których celem jest poprawa urody. Stąd też zdobywanie nowych informacji ma kluczowe znaczenie w tym zawodzie.

W Polsce systematycznie organizowane są zróżnicowane kursy dla lekarzy medycyny estetycznej, które dotyczą określonych rodzajów sprzętów, technik i substancji używanych w trakcie zabiegów.

Program Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej

Dodatkowo w Polsce funkcjonuje Program Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej. Został on opracowany z myślą o większym bezpieczeństwie pacjentów korzystających z usług medycyny estetycznej.

Zgodnie z certyfikacją potwierdzenie kwalifikacji powinno odbywać się przez:

  • ukończenie studiów podyplomowych w kierunku medycyny estetycznej
  • uczestnictwo w konferencjach, kursach i innych wydarzeniach w zakresie medycyny estetycznej
  • czynne wykonywanie zawodu

Aktualne informacje o studiach i kursach w dziedzinie medycyny estetycznej można znaleźć online.

Rate this post