karboksyterapia

Karboksyterapia jako przełom w walce z niedoskonałościami skóry

Niedoskonałości skóry potrafią dodać wielu lat i sprawić, że z powodu zawstydzenia będziemy chciały zakryć swoje ciało, nawet w piękny, słoneczny dzień. Upływające lata sprzyjają powstawaniu cellulitu, żylaków i rozstępów, które sprawiają, że już nie jesteśmy chętne eksponować nóg w krótkich spódniczkach czy szortach. Największym problemem jest trudność w pozbyciu się tych niedoskonałości. Wiele kobiet mimo wielkich wysiłków nigdy nie wygrywa z nawracającym cellulitem. Właśnie z myślą o tych zrezygnowanych przygotowaliśmy artykuł na temat karboksyterapii – usługi, która rzuca zupełnie nowe światło na usuwanie niedoskonałości skóry.

Karboksyterapia wykorzystuje dwutlenek węgla jako główny czynnik stojący za sukcesem tej metody. Magia tkwi w zaaplikowaniu CO2 pod skórę w miejscach, w których widoczny jest cellulit lub rozstępy. Brzmi to bardzo inwazyjnie, jednak już spieszymy z dalszymi wyjaśnieniami. Co się dzieje, gdy w naszym organizmie pojawi się na niewielka ilość dwutlenku węgla? Otóż przede wszystkim rozszerzają się naczynia krwionośne, a także zwiększa przepływ krwi. Dzięki temu cenne substancje odżywcze w prawidłowy sposób krążą po całym ciele, doprowadzając do przyspieszonego pozbycia się zalegającej tkanki tłuszczowej.

Medycyna estetyczna w parze z ćwiczeniami

medycyna estetycznaJuż samo poddanie się zabiegowi karboksyterapii daje widoczne efekty. Skóra wygląda młodziej, jest bardziej napięta i odżywiona. Rozstępy po pewnym czasie znikają całkowicie, a ty możesz ponownie założyć swoje szorty i z pewnością siebie wyruszyć na miasto. Osobiście zachęcamy jednak, by traktować karboksyterapię jako wsparcie do walki z niedoskonałościami skóry. Nie rezygnujmy z regularnych ćwiczeń i zdrowej diety – dzięki temu efekty utrzymają się dłużej, a na dodatek będą o wiele bardziej zadowalające.

Co powinien wiedzieć pacjent, który chce się poddać karboksyterapii? W zasadzie nie ma się czego obawiać, ponieważ większość osób nie odczuwa żadnych niedogodności podczas wprowadzania dwutlenku węgla do organizmu. W przypadku osób wrażliwych może się pojawić lekkie uczucie bólu, które jednak nie będzie trwać dłużej, niż kilka minut. Skuteczny zabieg obejmuje serię zabiegów, które łącznie trwają nie dłużej, niż dwa tygodnie. Następnie raz w roku warto skorzystać z uzupełniania dwutlenku węgla, by efekt nie znikał.

4.3/5 - (3 votes)